Mam ogromną przyjemność 24-go czerwca opowiedzieć o tym co kocham, co mnie inspiruje, jak droga wytycza cel i jak ta magia dzieje się od lat 😁
Zapraszam do Oliwski Ratusz Kultury spotkanie Wokół fotografii poprowadzi Jacek M. Kozlowski
Zapraszamy na spotkanie z cyklu “Wokół fotografii” – Katarzyna Kalua Kryńska w rozmowie z Jackiem M. Kozłowskim.

Katarzyna Kalua Kryńska (Warszawa, Polska)
Artystka wizualna, architektka, fotografka. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i kreacyjnej, posługując się fotografią tradycyjną, alternatywną oraz mix-media. Tworzy w XIX-wiecznych technikach fotograficznych oraz eksperymentuje z materiałami światłoczułymi. Autorka albumu cyjanotypii Blue Moon Garden. Jej twórczość jest poetycka, ekspresyjna i wychodzi poza kanony fotografii klasycznej.
Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Kuratorka i wykładowczyni. Prowadzi autorskie warsztaty z alternatywnych i historycznych technik fotograficznych. Zasiada w jury konkursów fotograficznych, współpracuje z instytucjami kultury i galeriami. Jej prace były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą m.in: Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych oraz znajdują się w prywatnych kolekcjach. Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award, Photos de Femmes. Jej seria Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęła I miejsce w konkursie Wet Plate Competition Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon Garden zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie JMCA oraz wyróżnienie na Fine Art Photography Awards. Seria LIMFA zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Awards. Jej prace prezentowane były na festiwalach: analogNOW!, Berlin Photo Week, Foto Art Festival, Month of Photography Bratislava oraz Biennial of Fine Art and Documentary Photography w Barcelonie oraz publikowane m.in w SHOTS Magazine, SOURA Magazine, BLOW Photo Magazine, PRISM Photo Magazine, SEITIES, The Hand Magazine, FotoNostrum Magazine, Photo Trouvée Magazine, Kwartalnik Fotografia i innych.

Jacek M. Kozłowski jest fotografem, autorem wielu wystaw i publikacji. Bierze udział w audycjach radiowych oraz prowadził cykl „Pięć minut przed północą” dla I Programu P R.. Kieruje Okręgiem Gdańskim  Związku Polskich Artystów Fotografików oraz zarządza Fundacją Heiwa.

Organizatorem spotkania jest Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański oraz Oliwski Ratusz Kultury.

Gdańsk Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
24.06.2024 godzina 18:00